Блоги → Перегляд

Для практиків

П'ятниця, 07:21, 29/04

Шановні колеги!

З прийняттям Податкового Кодексу, адвокатів вирішили поставити на коліна, шляхом взяття їх під контроль.

Недопустимо щоб держава мала важелі управління над кожним окремим адвокатом.

А саме адвокат, як самозайнята особа, попадає під тотальний контроль зі сторони податкової служби, та пенсійного фонду. Скасувавши єдиний податок адвокат буде підзвітною особою.

Тому у разі "неналежної" поведінки  адвоката зі сторони правоохоронних органів, може поступити замовлення на такого адвоката і в подальшому такий адвокат повинен буде відбиватись та виправдовуватись перед податковими органами, а не займатись своєю діяльністю.

На Україні відсутній дієвий захист адвокатів від свавілля контролюючих органів.

Спасіння утопаючого, це справа самого утопаючого. 

Пропоную усім адвокатам виступити на свій захист.

Вважаю, що необхідно:

1. Виключити адвокатів як самозайняту особу із Податкового Кодексу.

2. Дозволити адвокатам застосовувати спрощену систему оподаткування та бути на єдиному податку, що позбавить контролюючі органи права впливати на адвокатів.

У разі відмови від внесення змін до Кодексу пропоную застосувати крайні міри це всеукраїнський страйк адвокатів.

Крім того прошу звернути увагу на те, що у КВЕД відсутня юридична практика, як вид діяльності, що робити тим юристам які бажають займатись юридичною практикою, є тільки адвокатська діяльність (код7.4.1.1)?

А що пропонують інші адвокати та юристи?

printнадрукувати

Коментарі

Олександр Шатній 29 квітня 2011  
Нещодавно я переглядав КВЕД 2011 року, там розділили вид діяльності під номером 74.11 на два підвиди: перший 74.11.1 адвокатська діяльність, та підвид 74.11.2 нотаріальна та інша юр діяльність. Тобто юридична діяльність підпадає під 74.11.2 вид діяльності за КВЕД. А за єдиний податок потрібно боротись!!!
Максим Стаценко 29 квітня 2011  
Відразу скажу: принципово із автором статті погоджуюсь. Але є кілька "але"
"Але 1" Якщо адвокат не самозайнята особа, тоді хто? Адвокати та адвокатські обєднання стояли за те, що вони не є субєктами підприємницької діяльності. Так усе таки : хто ми?
"Але 2" Як свідчить досвід 2003 - 2004 років адвокати ніколи не були захищені від свавілля податкової ат інших "лівоохоронних"" органів. Це не залежить від того чи є Податковий кодекс чи його нема. Така у нас робота - протистояти державі. І відповідно всі ризики цієї роботи мусимо нести.

Адвокатська та нотаріальна діяльність, приватна юридична практика - це особливі, навіть специфічні види діяльності. гадаю, було б доцільно домагатись внесення окремого розділу в Податковий кодекс, який би регулював оподаткування адвокатів ( адвокатських обєднань) нотаріусів, юристів приватної практики. юридичних фірм. В такому розділі слід було б передбачити і базу оподаткуаання і ставки оподаткування знайти якусь форму єдиного соціального податку для цієї сфери діяльності людини.
Олександр Шавлюк 29 квітня 2011  
Розумні юристи вже давно знялись з реєстрації і довести що юрист займається практикою взагалі неможливо, якщо, звичайно він не укладає договори з клієнтами та не бере гроші через банк. Держава вже давно нас всіх обдерла до нитки, а кожен хоче жити і за дві тисячі, які Вам заплатить клієнт не розженешся, лише 600-700 з них піде на вертоліт Януковичу та сумочку Тимошенко. Я принципово їм не плачу і повірте, доказів моїх слів у мене сотні. Маючи офіс ніхто ніколи з податківців не доведе, що Ви займаєтесь саме підприємницькою діяльностю, адже можна сказати що завгодно "сиджу дивлюсь фільми" і таке інше. Тим більше хорошому адвокату офіс просто не потрібен, адже майже цілими днями сидиш в судах, прокуратурах. На рахунок ведення кримінальних справ, то вже давно є рішення Конституційного Суду України, незважаючи на практику ВС, що захисником може бути не лише адвокат, а й особа, яка має юридичну освіту. Я принципово не здавав на адвоката, адже вів справи проти самих же судів і навіть Генеральної прокуратури України, і якби я був адвокатом, мене б вже давно позбавили ліцензії сама ж адвокатська колегія. Я думаю не секрет, що адвокати в Україні в своїй переважній більшості це підконтрольні перенощики хабарів для суддів, а я просто відмовився бути непотрібом в цій галузі, тому ні за що в світі не здаватиму гроші (хабарі) щоб отримати адвокатське посвідчення, яке по суті нормальній людині непотрібне, адже, якщо візьмете справу, де замішані правоохоронці органи чи прокурори, тим більше, коли проти Ваших рідних буде суд, згадаєте мене. На рахунок гонорарів, то клієнти платять їх і без договорів, а це дає Вам (отримання грошей з рук в руки) абсолютний імунітет від контролюючих органів. Тим більше договори взагалі не вигідно укладати, адже яка б там сума не була, якщо клієнт її добровільно не заплатить, через суд Ви її не стягнете, повірте я спробував і навіть ВС України мені відмовив, адже судами було застосовано не ЦК щодо обовязковості умов договору для сторін, а Постанова КМУ "Про граничні розміри компенсації витрат, пов'язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави" от Вам і правосуддя. То варто укладати договори? Наприклад, з своїх колег, я не знаю жодного правника, який не бере гроші на перед за роботу, напевне цього не роблять тільки ледачі, адже практика доводить, що ніхто з клієнтів після справи розраховуватись не буде. Удачі Вам колеги!
Максим Стаценко 29 квітня 2011  
Шановний Олександер Шавлюк! Поважаю вашу позицію, хоч не можу погодитись із тою зневагою із якою ви ставитесь до колег по цеху. Я отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю ще в 199 році. Пишаюся тим. що воно у мене є. Повірте, що цей час ніколи не ставав і не збираюсь ставати "простим підконтрольним судам і прокуратурі" пеернощиком хабарів"
Що стосується "грошей із рук в руки" то це хзвісно, непогано. Але приц ому кожний дільничий може прийти і забрати у вас документи клієнта (закон йому цього не забороняє) Закон же "Про адвокатуру" прямо передбачає, що без згоди адвоката документи клієнта не можуть навіть оглянуті, не те що вилучені у адвоката. Можливо, для важливіший гонорара ніж інтереси клієнта? ну що ж це так само позиція....
Для того, щоб упередити вїжливі коментарі із приводу вже написаного наведу такий приклад. В 2003 році ми взялись захищати клієнта проти податквоої\ служби ( і міліції і інспекції). Львів. Голова податкової служби області рідний брат тодішнього глави адміністрації Президента - В Медведчука. СДПУ(о) =ДПАУ. Ну і так далі. Документи клієнта ми не видавали податківцям майже рік часу. Політично вмотивована кримінальна справа проти клієнта в звязку із цим пробуксовувувала. Податківці написали в обласну колегію адвокатів ( ні я ні мої колеги не були членами цієї колегії - приватна адвокатура). При розгляді скарги голова облоасної колегії висловився чітко - на угоди із слідством не йти, адвокатів поадтківцям не віддамо.

Я це все до того, наскільки спірними та почати упередженими є ваші твердження.
Дмитро Бузанов 29 квітня 2011  
До речі, КВЕД не є нормативно-правовим актом, а використовується лише для статистики, та на власний ризик тими організаціями та підприємствами, які бажають його використовувати. Уважно придивіться з чим маєте справу.
Відносно, того чи варто отримувати свідоцтво про зайняття адвокатською діяльностю, вважаю це за необхідність, яка суто особиста, а ось на рахунок отримання грошей без договорів та несплати податків, шановні давайте поважати себе, про що річ за це ж передбачена відповідальність КК України.І взагалі чи думаєте Ви, що за ці кошти не тільки купляють гелекоптери та сумочки, а платять зарплатню лікарям, вчителям, які вас лікують, навчають Ваших дітей. А те, що держава виплачує адвокатам компенсації за безкоштовних клієнтів теж, не врахували, хоча навіщо Ви ж не адвокат, то тоді взагалі навіщо воно Вам, ця тяганина з різними Законами та підзаконними актами,кидайте та вперед до ВРУ законотворчістю займайтеся.
Вибачте за відвертість, юристи якщо не згодні з діючим законодавством, то використовуйте його проти нього самого, але не робіть збитків оточуючим, суспільству.
Олександр Шавлюк 29 квітня 2011  
Шановний Дмитро Бузанов, от коли закінчите ВУЗ попрацюєте юритом в судах, тоді і побачите "безпредел" який там твориться, а на рахунок того, що я не адвокат, то писати можна все що завгодно, адже досягнуто не мало і повірте ця позиція склалася роками, коли мені була потрібна допомога, держава мене покинула а адвокати хотіли десятки тисяч доларів за вирішення справи (це коли я ще навіть не навчався на юриста). Бандити розкрали країну, а риба гниє з голови, тому моя позиція принципова. Нехай податки тягнуть з того, в кого мільярди, а досвід роботи з одним міліонером показав, що майже всі їх статки в тіні і податків вони не платять, а ті які платять самі ж потім їх крадуть. Навіть презедент Янукович сказав "хватить в наглу красти". В штатах за однієї людини розпочинають війни, а в нас за людину ніхто і ніколи не думав. От закінчите вчитись і розові окуляри з Вас спадуть, коли стикнетеся з нашою правовою державою, коли даїшник переїзджає дорогу Вам людину на переході, а суди його виправдовують незважаючи на докази. Де ж Ваша держава?
Дмитро Бузанов 29 квітня 2011  
Вибачте, але досвід представництва у суді у мене вже майже три роки, а навчаюсь я лише 1-й рік, тому моє ставлення до навколишнього таке, Ви є складовою частиною риби про, яку Ви тут згадували, до-речі голову цієї голови Ви сами обирали. Тому порядок почніть з себе, платіть податки та вимагайте того від інших. А Ваша позиція красти у самого себе поки там у горі крадуть та не бачать, що знизу робиться, довго не протримається закінчиться коли настане пенсійний вік та ПФУ, Вам не виплатить встановлені тим законодавтсвом, яке Вам не довподоби. Ось тут то і знадобиться Ваш досвід СУДІВНИЦТВА.
Максим Стаценко 29 квітня 2011  
Пеерфразуючи відомого американського президента "Не треба питати, що Україна зробила для тебе, треба питати що ти зробив для України". Згідний із Дмитром. Незважаючи на те, що я всудах ( і не тільки в Києві) уже понад 16 років.
Олександр Шавлюк 30 квітня 2011  
На рахунок красти, шановний Дмитро, то я не краду, а чесно заробляю свої гроші, а от влада за яку Ви і голосували в наглу грабить свій народ. На рахунок Вашого досвіду, то я не впевнений, що особа, яка не має вищої юридичної освіти може захищати людей в суді, а тому ставлю під сумнів Ваш досвід про який Ви говорите. Юриспруденція це величезна галузь, яка лише в ВУЗі 6 років вивчається поверхово і кожен практик це знає, а досвід набувається роками на підставі добре засвоєної теорії. Це як лікар, який не має медичної освіти і оперує, так і Ви не маючи юридичної допомогаєте людям. Мені цікаво, люди знають, що Ви не маєте юридичної освіти? Чи можливо Ви не до кінця чесно говорите про свій фах, тому ще хто в кого краде? Я отримав магіста права і вже з роками напрацював клієнтуру, а на початку клієнтів було обмаль, а податки за які Ви говорите платити потрібно, тому ця держава фактично ставила мене та мою сімю на коліна, чере це навіть хочеш не хочеш, коли в тебе була одна справа на 500 грн., податки не сплатиш, от і приходилось виживати. В нормальних країнах так не робиться і за своїх людей трохи дбають, а в нас починаючи від рядового міліціонера до президента всі крадуть, а схеми різноманітні, просто Ви про них ще не знаєте. От і виходить хто в кого краде, я в держави чи держава в мене. На рахунок пенсії, то в народі є такий прокльон "щоб ти жив на одну пенсію", тому якщо я буду думати за мізерну подачку (пенсію) в 820 грн. від держави, то все життя не буде за що жити, тому не виражайтесь, що я краду, я не крав і красти не збираюсь, я вирішую чужі проблеми і маю за що утримувати сімю. А Ви платіть владним кланам, адже якби я твердо знав (хоча знаю інше), що гроші йдуть в бюджет і підуть дійсно на зарплати лікарів чи вчителів, я б платив.
Роман Чумак 30 квітня 2011  
Важко з Вами усіма сперечатися...Але треба подивитись правді в очі...Для того щоб отримати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю необхідно не лише скласти екзамени...
Тобто із самого початку діяльності адвоката наявна корупційна складова, оскількі "безкоштовно" отримати свідоцтво взагалі неможливо.
Щодо питання чи треба платити податки чи ні, треба обовязково, але не у такому розмірі.
Чому приватний підприємець може сплатит единий податок і працювати з лімітом пів мільйона, а адвокат повинен віддати більше половини усієї суми прибутку...
Я досить чітко памятую ту сесію Верховної ради на якій вирішувалися питання про оподаткування прибутку адвокатів, і памятаю реакцію мого батька...Пан Медведчук який не тількі не захищав інтереси, а просто продав усіх...
Олександр Шавлюк 30 квітня 2011  
Так, шановний Роман Чумак, за що я і говорю, адже в житті кожного юриста, який тільки починає карєру клієнтів майже немає, а буває таке, що в три місяці знайдеться один клієнт на аліменти і що ти з на цій справі заробиш?, а хочеш не хочеш податки плати, не заплатиш подадуть в суд і стягнуть за рахунок квартири от і живи тоді на вулиці, просто мої опоненти або не знають про що говорять або просто вихваляються перед іншими на сайті, начебто вони такі багаті та справедливі. В мене є багато знайомих, яким судді клієнтів не підкидають, а самі вони не взмозі їх знайти, тому що не все так просто в житті, хоча заслуговують на повагу в юридичних колах і не дурніші за інших адвокатів. Ось і виходить, що вони пробули адвокатами пів-року, набрались боргів перед державою і штрафів за несплату податків від податкової, ось тепер і проклинають Вашу державу вони і їх діти. Одному щастить, а іншому ні, це свій бізнес. Де б не було, якщо не маєш звязків з суддями та прокурорами, які зможуть порадити тебе клієнтові, наврядчи щось заробиш. От я і починав майже з нуля, попрацювавши на Залізниці юристом, потім на одного Українського міліонера юристом, в Ощадбанку юристом, ще на одному залізничному підприємстві юристом і всеодно спочатку було не густо, адже потрібен час себе зарекомендувати в судах та довга рекламна діяльність, а система прогнита наскрізь, тому чесним людям вижити не просто, а іноді взагалі неможливо. В інших країнах такий (адвокатський) бізнес має пятирічну пільгу від податків, кредит на утримання офісу та на подання реклами, а тут, вибачте за відвертість, деруть як можуть, що варте лише заплатити комунальні послуги і елементарно піти купити щось поїсти. Вчити треба не нас людей, а чиновників, які обдирають націю, адже в основному всі люди хочуть не багацтва, а елементарного життя на хліб, воду та хоча б щось одягнути. Спочатку я також спробував сдати адвокатом в Києві, але в свій час розумні люди підсказали, а в колегії і чути не хочуть про твої знання, хочеш посвідчення - плати. Тому, щоб там мені не казали, я чудово знаю систему як корумпованої адвокатури, судів, прокуратур так і можливості бити цю систему її ж методами.
Володимир Коваленко   2 травня 2011  

Добрий день пане Олександр! я маю дещо сказати про адвокатів, можливо так, можливо що не так. Не скрізь платять за свідоцтво. Наприклад я не платив жодної копійки в 1994 році. Мій колега з м.Василівка також не платив жодної копійки в 2005 році. Але, я також чув що платять, тілько хто і скільки не знаю. Крім того я з Вами пан Олександр погоджусь з тим, що хорошому юристу, чи адвокату, чи просто спеціалісту потрібро роки щоб зайняти своє місце в системі, щоб з ним інші юристи рахувались та враховували його думку.
Відносно КВЕД я вніс зміни через державного реєстратора про види діяльності у мене на теперішній час основний вид діяльності 74.14.0 консультування з питань комерційної діяльності та управління, а також додаткові види діяльності 74.11.2 Нотаріальна та інша юридична діяльність, та 74.11.1 адвокатська діяльність. Тобто, якщо наша Рада не внесе зміни до Податкового Кодексу я залишусь зареєстрований як підприємець.
Володимир Коваленко 2 травня 2011  
Шановні юристи - адвокати чи спціалісти у галузі права допоможіть знайти інструкцію для "службового використання " про оперативну закупку наркотичних засобів. Буду дуже вдячний.
Еліна Недошовенко 2 травня 2011  
З величезним задоволенням прочитала Вашу дискусію! Будучи лише "спеціалістом у галузі права", - чесно скажу: мала побоювання щодо порядку отримання адвокатського свідоцтва. Да і студентський наїв з голови не вивітрився. :)
Але завдяки учасникам цієї дискусії, ще раз переконалася: не все так погано і тотально-корупційно. Позиція пана Стеценка дуже до душі.
Роман Чумак   2 травня 2011  

Ну якщо отримаєте свідоцтво лише за допомогою власних знань...Можете зразу поставити собі пам'ятник...Не будь те наївні...
Олександр Шавлюк   3 травня 2011  

Цілком і повністю підтримую Вас Роман Чумак, адже все правильно кажете!
Еліна Недошовенко 2 травня 2011  
Романе, уже побігла за киркою - для роботи над пам`ятником :))
Знайома (сьогодні приватний нотаріус) отримала свідоцтво завдяки власним мізкам й виснажливій розумовій праці. Так що немає нічого неможливого, - було б бажання.

П.С. Хоча і Вашу позицію теж розумію.
Володимир Коваленко   2 травня 2011  

Я Вас повністю підтримую.
Ви повністю праві. Вовків бояться в ліс не ходити.
Головне це практика. Є практика є знання.
Починаючим бажаю набратись практики, а потім вперед до КДК.
І ще поки новий Закон про адвокатуру не прийнятий, то може потрібно отримати свідоцтво.
Успіхів!
Роман Чумак   2 травня 2011  

Ну звичайно...Я наприклад вступив до вузу безкоштовно...але щодо адвокатського зрозумів, що мізками не візьмеш...Життя у нас таке на кожному шляху гроші, гроші...
Олександр Шавлюк   3 травня 2011  

А я з Вами Еліна, категорично не погоджуся, адже напевне Ви просто з цим не стикалися на практиці. Звичайно, можливо ще не у всіх колегіях зажерлися, але в 95% випадків без хабаря нічого Вам не світить. Може в ВУЗах також за екзамени хабарі не здають? Немає жодного ВУЗу на сьогодні де б не платили хабарі і я це знаю не лише з власного досвіду, але й з досвіду моїх колег! Чи може це також брехня?
Еліна Недошовенко   3 травня 2011  

Олександре, ну чому ж не стикалася з хабарями? :) Все ж таки в Україні живемо... І в ВУЗах, звісно, їх брали-давали, але у тих, хто сам не проти був дати. Якщо ж студент сумлінно вчився і мізки, в буквальному сенсі, "рвав" - все було ОК.

А от хабарництво в судах - річ окрема. І тут посперечатися важко.

Наприкінці, *цитую Вас*: "Чи може це також брехня?" - хто це тут казав про брехню? я точно не казала)) Просто є абсолютно різні ситуації, різні люди та різні :) фін. можливості.
Еліна Недошовенко 2 травня 2011  
Дякую, Володимире! Дійсно, як Ви і кажете, головне - це практика.
І взагалі: "Важкі задачі виконуємо негайно, неможливі - трохи пізніше" (Девіз ВПС США) :))
Дмитро Бузанов 2 травня 2011  
Так само, думаю, що потріюно не грошима, а власним розумом, прокладати шлях у нелегкої юридичної практиці.
Володимир Коваленко 2 травня 2011  
Для адвокатів головне уміти відстоювати інтереси,та мати хист до гнучкої політики.
Та не мати нічого особистого у відношеннях з клієнтами та іншими сторонами.
Необхідно запам'ятати що твій клієнт твій "ворог".
Будьте ввічливими та обачливими!